Od 1 maja 2026 roku odwiedzający nasze muzeum będą mogli obejrzeć wyjątkową wystawę przekrojową poświęconą powstaniu, rozwojowi oraz zanikowi kolei w naszym regionie. Wystawa przybliża niemal 180-letnią historię zarówno głównych i strategicznych linii kolejowych, które do dziś mają istotne znaczenie gospodarcze, jak i kolei budowanych na potrzeby zakładów górniczych i hutniczych. Przedstawia również powstanie lokalnych linii kolejowych oraz tras łączących nasz region. Na wystawie wspomniano także o liniach kolejowych zlikwidowanych lub nigdy niedokończonych wskutek działań wojennych, powojennych zmian politycznych oraz nowych inwestycji wodnych i transportowych. Zapraszamy do odkrycia fascynującej historii kolei w kraju morawsko-śląskim.
Wystawa „Koleje Moraw i Śląska połączyły miasta, huty i kopalnie”
- Szczegóły
- Kategoria: Imprezy muzeum

Čeština
English (EN) 













