Od 1. května 2026 si mohou návštěvníci našeho muzea prohlédnout v mnoha směrech unikátní průřezovou výstavu o vzniku, rozvoji i zániku železnic v našem regionu s názvem „Železnice Moravskoslezska spojila města, hutě a doly“. Výstava vás seznámí s téměř 180letou historií jak páteřních a strategických tratí, které mají významný hospodářský přínos dodnes, tak i železnic budovaných pro potřeby důlních a hutních provozů. Přiblíží rovněž vznik lokálních tratí a spojnic propojujících náš region. Součástí výstavy jsou také informace o tratích zaniklých či nedostavěných v důsledku válečných událostí, poválečného uspořádání nebo nových vodohospodářských a dopravních investic. Přijďte nahlédnout do fascinujícího příběhu železnic v Moravskoslezském kraji.
Expozice "Železnice moravskoslezska spojila města, hutě a doly"
- Základní údaje
- Kategorie: Expozice

English (EN)
Polski (PL) 













